Seedorf újra a Milannál

Clarence Seedorf lesz az AC Milan vezetőedzője – ezt maga jelentette be egy sajtótájékoztatón.

Seedorf a Milannál – a gyenge olasz bajnoki szereplés miatt menesztett – Massimiliano Allegrit váltja a kispadon. A 37 éves labdarúgó az elmúlt másfél évben a brazil Botafogo játékosa volt, így egyben a visszavonulását is bejelentette.

- Azért vagyok itt, hogy elmondjam, 22 év után abbahagyom a futballt. Nehéz döntés volt, de elégedett vagyok azzal, amit a pályafutásom során elértem, és ahogyan itt játszottam a Botafogóban – mondta Seedorf riói sajtótájékoztatóján.

A 87-szeres holland válogatott középpályás tulajdonképpen hazatér, mert játékosként a Milánnál töltötte a legeredményesebb időszakát. Seedorf az olasz klubbal két-két BL-t, bajnoki címet, európai- és olasz Szuperkupát, valamint egy-egy klubvilágbajnokságot és olasz kupát is nyert.

- 10 évet töltöttem a Milanban, nagyon erős kötelék fűz a csapathoz, és az elnökéhez. Amikor Silvio Berlusconi tegnap felhívott, nem tudtam neki nemet mondani – mondta még Seedorf.

Az összesen négyszeres BL-győztes az egyetlen olyan futballista, aki három csapattal – az Ajax-szal, a Real Madriddal és a Milannal – is Bajnokok Ligáját nyert. Ez lesz az első edzői munkája, és ő lesz az első holland vezetőedző is az olasz bajnokságban.