Norvég hokisiker a Kontinentális Kupában

A Stavanger jégkorongcsapata nyerte a Kontinentális Kupát.
A norvégok harmadik mérkőzésükön 7-2-re nyertek az olasz Asiago ellen.

A Stavanger már az első harmad után három góllal vezetett. Az első szünetben 4-1 volt az állás. A második húsz percet a norvégok 3-1-re nyerték, így a 7-2-es végeredmény már az utolsó harmad előtt kialakult.

A négyes döntő utolsó mérkőzése meglepő eredményt hozott. A Donbassz Donyeck nem bírt az első két találkozóját elveszítő, a magyar válogatott Vas Jánossal felálló francia Rouennel.

Pedig a Donbassz jól kezdett, és Dadonov góljával az első harmad után vezetett.

A folytatás viszont váratlan fordulatot hozott. A második harmadban csak a Rouen játékosa, Thinel volt eredményes, és a rendes játékidő végén is döntetlen, 3-3 volt az állás.

A hosszabbításban ezután nem esett gól. Végül büntetőlövésekkel a Rouen győzött.

A Donbassz így egy ponttal a Stavanger mögött végzett. Harmadik az Asiago, a Rouen hiába nyert, csak negyedik lett.