Ukrán siker a jégkorong Kontinentális Kupában

Megszenvedett a címvédő ukrán Donbass Donyeck a jégkorong Kontinentális Kupában a norvég Stavanger Oilers ellen.

Hiába játszott végig fölényben az piros mezes ukrán csapat, két harmad után 1-1 volt az állás. Csak a harmadik játékrész közepén szereztek vezetést az ukránok Jevgenyij Dadonov góljával.

Tovább támadott a Donbass, de nem ért el újabb gólt, a norvégok kapusa, Ruben Smith nagyszerűen védett. Sőt három perccel a vége előtt jött a hidegzuhany a donyeckieknek: Tommy Kristiansen egyenlített.

A hosszabbítás nem hozott döntés, következett a szétlövés. Három pár után itt is 2-2 volt az állás. Végül az utolsó norvég, Dahl-Andersen kihagyta a büntetőt, ezzel pedig a címvédő ukrán együttes, ha nagy nehezen is, de mégiscsak megnyerte a találkozót a Kontinentális Kupában.