Argentínában dübörög a Dakar

Sport

A Hondával versenyző Sam Sunderland győzött a Dakar Rally második napi szakaszán a motorosok mezőnyében.

Korábban balszerencsés volt az angol, tavaly felkészülés közben eltörte a csuklóját, ezért kihagyta a versenyt; tavalyelőtt pedig műszaki hiba miatt kellett feladnia. Most viszont az argentínai San Luís és San Rafael közötti szakaszgyőzelmével az összetettben feljött a harmadik helyre, a hibátlanul motorozó első napi éllovas spanyol Joan Barreda és a chilei Francisco Lopez mögé.

Sikeresen teljesítette a távot a magyar Dési János és a szerbiai Gaghmeister Gábor is.

Az autósoknál a portugál Carlos Sousa-Miguel Ramalho páros nyerte a Dakar nyitónapját, 2 óra 20 perc 36 másodperces idővel. A magyarok közül a Sebestyén-Bognár-Ungvári Miklós a 112. helyet szerezte meg, csaknem 75 perces hátránnyal.

Az idei már a hatodik Dakar Rally, amelyet nem az eredeti, afrikai helyszínen, hanem Dél-Amerikában rendeznek. A mezőny tizenhárom szakasz után, január 18-án, a chilei Valparaísóban ér célba.