Végső búcsú a Fekete Párductól

Sport

Lisszabonban tízezrek búcsúztatták a legendás portugál futballistát, Eusébiót, aki vasárnap, 71 éves korában hunyt el szívroham következtében. A mozambiki születésű aranylabdás játékos vezéregyénisége volt az 1966-ban világbajnoki bronzérmet nyert portugál válogatottnak, és ő lett a torna gólkirálya is.

Az ünnepélyes búcsúztatást a Benfica pályáján, a Luz Stadionban tartották, ahol Eusébiónak már életében szobrot állítottak. A klub piros zászlajával fedett koporsót a játéktér közepén aranyozott talapzatra állították, majd egy fekete limuzinba tették, amely körbegurult a stadionban. A lelátón a szurkolók, dacolva az esővel, Eusébio arcképét lobogtatták, és a portugál himnuszt énekelték. Ott voltak a Benfica jelenlegi játékosai is.

A BEK-győztes, tizenegyszeres bajnok és hatvannégyszeres válogatott labdarúgó halála miatt nemzeti gyászt hirdettek Portugáliában. Eusébiót, becenevén a Fekete Párducot minden idők egyik legnagyobb futballcsatárának tartják.