Elhunyt minden idők egyik legjobbja, Eusébio

Három héttel 71. születésnapja előtt vasárnap hajnalban meghalt Eusébio, minden idők egyik legnagyobb labdarúgója.

A mozambiki születésű aranylabdás játékos vezéregyénisége volt az 1966-ban világbajnoki bronzérmet nyert portugál válogatottnak, és a torna gólkirálya is ő lett.

Eusébio 18 évesen lett a Guttmann Béla edzette Benfica játékosa, és tizenöt évig játszott a lisszaboni klubban. 1962-ben Bajnokcsapatok Európa Kupáját nyert a csapattal, a döntőben a Puskással felálló Real Madridot verték 5-3-ra.

A portugál köztársasági elnök nemzeti gyászt hirdetett a játékos halála miatt. Anibal Cavaco Silva megrendülten beszélt arról, hogy az ország sírva búcsúzik Eusébiótól. “A legjobban akkor tudjuk kifejezni iránta a tiszteletünket, ha ezt úgy tesszük, ahogyan a Fekete Párduc maga is szeretné: kövessük példáját. Kövessük Eusébio da Silva Ferreira, a sportoló és az emberi nagyság példáját” – mondta Portugália köztársasági elnöke.

Eusébiónak már életében szobrot állítottak a Benfica stadionjánál.

Tizenegyszeres portugál bajnok, ötszörös kupagyőztes, hétszeres gólkirály és hatvannégyszeres válogatott volt.

A jelen legnagyobb portugál játékosa, Christiano Ronaldo a Twitteren így búcsúzott tőle: „Halhatatlan vagy, Eusébio, nyugodj békében”.