Már küzdenek Szentpétervárott

Az orosz városban megkezdődött a Küzdősportok Világjátéka, amelyen öt kontinens több, mint 1200 versenyzője méri össze tudását 15 sportágban. A küzdősportok közé tartozik – többek között – a vívás (az olimpiai bajnok kardvívónk, Szilágyi Áron is a pástra lép), a kick-box, a kendó, és a szambó is.

A szambó a judóból és a birkózásból táplálkozik, a szovjet hadseregben alakult ki az 1920-as években. A férfiaknál a 90 kilósok döntőjét az ukrán Ivan Vaszilcsuk nyerte meg kanadai ellenfelével szemben. A szúmózók is megkezdték a küzdelmeket, a háromszoros világbajnok mongol Ulambayar lesöpörte az orosz Karajevet, és aranyérmes lett.

Az első világjátékokat Peking rendezte meg 2010-ben. A kínai fővárosban a magyar versenyzők egy arany-, három ezüst,- és három bronzérmet szereztek. Szentpétervárott legalább húsz sportolónk áll rajthoz a versenyeken.