Az utolsó előtti etapon növelte előnyét Horner a Vueltán

Sport

Továbbra is az amerikai Chris Horner vezet összetettben a Vuelta spanyol profi kerékpáros körversenyen.
Az utolsó előtti, huszadik versenynapon a 42. születésnapját októberben ünneplő amerikai tovább növelte előnyét a nála tizenhárom évvel fiatalabb Vincenzo Nibali előtt.
Pedig az olasz a cél előtti utolsó kilométerig Horner előtt tekert, de még csapattársai segítségével sem tudta visszaverni az amerikai támadását, végül csak a negyedik helyen ért célba, és összetettben már 37 másodperc a hátránya.
Az Aviles és Alto de L’Angliru közötti 142,2 kilométeres szakaszt egyébként a francia Kenny Elissonde nyerte.
Horner hatalmas hajrával a második helyen ért célba, és ha nem hibázik nagyot a vasárnapi utolsó etapon, a madridi befutó után ő nyerheti a háromhetes körversenyt.