Újra cseh siker a Vueltán

Sport

Ismét cseh kerékpáros aratott szakaszgyőzelmet a spanyol országúti kerékpáros-körversenyen.
Pénteken Zdenek Stybar, most Leopold König győzött.

A Jerez de la Fronterából induló, közel 167 kilométeres, nyolcadik etapon több szökési kísérlet is volt, de ezeket a mezőny rendre visszaverte.

Már csak kevesebb mint öt kilométer volt hátra, amikor a spanyol Igor Anton faképnél hagyta az élbolyt és 15 másodperces előnyre tett szert.
Az Euskaltel kerekese mégsem tudta megnyerni a versenyt, a kegyetlen emelkedőn futó hosszú hajrában többen is lehaqyták, végül hetedik lett.

A győztes König 2 kilométerrel a cél előtt indította a döntő támadást, és mivel őt már nem tudták megelőzni, pályafutása első szakaszgyőzelmét aratta igazán jelentős körversenyen.

Másodikként a spanyol Daniel Moreno, harmadik helyen Nicolas Roche haladt át a célvonalon.
Az ír versenyző ezzel átvette a vezetést az összetett versenyben.

Moreno – a második helyen álló amerikai Hornerrel azonos időhátránnyal – harmadik. Az eddigi éllovas olasz Nibali visszaesett a negyedik helyre.