Célfotós befutó a Vueltán

A cseh Zdenek Stybar nyerte a spanyol kerékpáros körverseny, a Vuelta 7. szakaszát.

Az almendralejói rajt után 11 kilométerrel egy háromfős boly meglépett a mezőnytől. Marco Pinotti,
Christian Knees és Francisco Javier Aramendia legnagyobb előnye 7 perc 12 másodperc volt az üldözők előtt.

A több mint 200 kilométeres szakaszból 16 volt hátra, amikor a
peloton befogta a szökevényeket, majd 9 kilométerrel a cél előtt Stybar és a tavalyi mezőnyverseny világbajnok, belga Philippe Gilbert meglépett a többiektől.

A sprintbefutóban Stybar célfotóval verte Gilbert-t, a veszedelmesen közelítő üldözők közül a német Robert Wagner lett a harmadik.

Az összetett verseny dobogóján nincs változás. Az olasz Vincenzo Nibali vezet az amerikai Chris Horner és az ír Nicolas Roche előtt.