Usain Bolt könnyedén nyert Moszkvában

Sport

Usian Bolt nyerte a 100 méteres síkfutás döntőjét a Moszkvai Atlétikai Világbajnokságon, megszerezve ezzel a hatodik világbajnoki aranyérmét.

A jamaicai legenda az esős szeles futamon rosszul rajtolt, de végül lefutott mindenkit és 9.77-es idővel győzött. Mögötte az amerikai Justin Gatlin ért célba 9.85-as idővel, a harmadik a szintén jamaicai Nesta Carter lett 9.95-el. .

Tirunesh Dibaba nyerte az aranyérmet a női 10 ezer méteren. Az etiópiai futó hat év után nyert újra. Meggyőző fölénnyel utasított maga mögé mindenkit. A kenyai Gladys Cherono lett a második és a szintén etiópiai Belaynesh Olijira a harmadik-

Húsz kilométeres gyaloglásban Aleksandr Ivanov háromszoros világbajnok lett. A 20 éves orosz versenyző minden idők legfiatalabb gyalogló világbajnoka. Helebrandt Máté a 41. helyen ért célba.

Női távolugrásban az amerikai Brittney Reese 701 centiméteres eredményével nyerte meg a döntőt. Ez volt az amerikai csapat első aranyérme a moszkvai vb-n.

Női diszkoszvetésben a horvát Sandra Perkovic nyerte a döntőt. A 67.99-es távolsággal lett aranyérmes.

Az amerikai Ashton Eaton 8809 ponttal, fölényesen nyerte meg a tízpróbát a moszkvai atlétikai világbajnokságon. Eaton ezzel a szezon legjobb eredményét érte el.