Froome: az egyik legtisztább sport a kerékpár

Sport

Először nyilatkozott Tour de France győzelme után a brit Chris Froome.
A huszonnyolc éves, kenyai születésű kerekes több mint négy percet vert a mezőnyre a vasárnap véget ért francia körversenyen.
A brit három futamot nyert a három hét alatt, végig az élmezőnyben haladt, ezért és állóképessége miatt többen gyanúsították doppigolással őt.
Az idén negyedik versenyét nyerő sportoló azt mondta, lehetetlen lett volna doppingolni, például a Touron minden este be kellett jelentkezniük egy internetes oldalra, az ellenőrök így látták, mikor alszanak, és bármikor megjelenhettek. – Az emberek nem is tudják, mennyi tesztet végeztek el rajtunk. Nyugodtan mondhatom, hogy a kerékpározás az egyik legtisztább sportág, ha nem a legtisztább. Már csak azért, ahogyan és amennyit ellenőrzik a versenyzőket – mondta a brit Tour de France-győztes.
Vasárnap Froome csapattársaival összeölelkezve kerekezett be a párizsi Champs Elysée-n lévő célba.
A versenyzők 3403 kilométert tettek meg, Froome 83 óra 56 perc 40 másodpercet töltött a nyeregben.