Contador előzött, de Froome vezet a Touron

Chris Froome továbbra is biztosan vezet a francia kerékpáros körversenyen, a Tour de France-on.

A 17. szakaszon a versenyzők egy 32 kilométeres, egyéni, hegyi időfutamot teljesítettek. Ez – és talán az esőtől nedves talaj – tette be a kaput Bauke Mollemának. A holland versenyző rosszul vett be egy kanyart, végül 11. lett – több mint két perccel elmaradva a győztes időtől.

Jól tekert viszont az összetett verseny harmadik helyéről startoló Alberto Contador. A spanyol kerekes remek tempóban teljesítette az Embrun és Chorges közötti etapot, melynek végén 1 másodperccel jobb idővel ért célba, mint az addig vezető Joaquin Rodriguez. Csakhogy hátra volt még Froome!

A sárga trikós brit 10 másodperc hátrányban volt, amikor kerékpárt cserélt, a célban viszont már majdnem ugyanennyivel előzte meg Contadort.

Az összetett verseny szempontjából a cseh Roman Kreuzieger 4. helye és időeredménye is fontos.

Froome valamivel növelte előnyét legnagyobb riválisai előtt.
Contador és Kreuziger megelőzte Mollemát, aki a másodikról a negyedik helyre esett vissza.