Olasz szakaszgyőzelem a Tour de France-on

Sport

Élete első profi versenyét nyerte az olasz Matteo Trentin a francia kerékpáros körverseny, a Tour de France 14. szakaszán.

A 191 kilométeres etapon Chris Froome-ot nem zavarta, hogy a hátránya az elöl lévők mögött többpercesre nőtt. Az összetett versenyben vezető brit és a Skype csapat csak a közvetlen vetélytársakra figyelt.

A két 3-as és öt 4-es erősségű emelkedő közül az utolsón Julien Simon robbantott, így a lyoni utcákon sokáig a francia kerekes vezetett.
Simon azonban nem bírta a hajrát, az üldözők a cél előtt 1 kilométerrel befogták, végül 11-ik lett.

A sprintbefutóban Trentin helyezkedett a legjobban, az Omega csapat versenyzője így az első olasz szakaszgyőzelmet szerezte az idei Touron.

Trentin a célegyenesben a svájci Albasinit hajrázta le, a harmadik helyen az amerikai Talansky végzett.

Az összetett verseny élmezőnyében semmi sem változott. Froome simán vezet, annak ellenére, hogy a 14. szakaszon – több mint hétperces hátránnyal – csak 22-ik lett.