Tour de France: Gerrans nyert, összetettben is vezet

Sport

A hétfői győztes, az ausztrál Simon Gerrans nyerte a jubileumi, századik Tour de France negyedik versenynapját is, így mostantól ő viselheti az összetettben vezető versenyzőnek járó sárga trikót is.
Kedden egy huszonöt kilométeres időmérő futamot teljesítettek a versenyzők Nizzában, miután a teljes mezőny átrepült a kontinensre az első három napnak helyet adó Korzika szigetéről.
Kedden Gerrans és csapata, az Orica-Greenedge egy ideig csak a második volt a sprintversenyben, de aztán közel 58 kilométer/órás átlagsebességet elérve egyetlen másodperccel sikerült a lengyel Michal Kwiatkowski vezette Omega-Pharma Quickstep team elé kerülni. Gerrans és csapata 25 perc 56 másodperc alatt teljesítette a 25 kilométeres távot.
Az előzetesen favoitnak számító brit Chris Froome csapata, a Sky lett a harmadik, kapitánya ezzel összetettben is feljött a hetedik helyre. Hátránya mindössze három másodperc Gerrands és csapattársai mögött. A másik esélyes, a spanyol Alberto Contador a tizenkettedik, kilenc másodperccel lemaradva az élen állóktól.
Kedden a csapatverseny miatt a befutó sorrendje vált az összetett sorrendjévé is.
Gerrans vezet, második csapattársa, a dél-afrikai Daryl Impey, a harmadik a szintén Orica-Greenedge-es svájci Michael Albasini.
Folytatás szerdán, a Cagnes-sur-Mer és Marseille közötti 228,5 kilométeres etappal.

Eredmények
Tour de France negyedik szakasz (Nizza és környéke, 25 kilométer, csapatidőfutam)
1. Orica-GreenEdge 25:56 perc