Negyedikek a magyarok a cselgáncs nagydíj éremtáblázatán

Három női és hét férfi számban hirdettek győztest vasárnap a Miamiban rendezett, százezer dollár – vagyis körülbelül 22 millió forint – összdíjazású amerikai cselgáncs Grand Prix-n.
A 78 kilósok között az olimpiai bronzérmes francia Audrey Tcheumeo a döntőben a német Luise Malzahnt legyőzve diadalmaskodott.
A nők abszolút kategóriájában a 24 éves, világbajnoki bronzérmes japán Tacsimoto Megumi nyert, a döntőben a vele egykorú, üzbégből orosszá lett Marija Sekerovát győzte le. Tacsimoto húga a 70 kilogrammosok között lett bronzérmes.
A 81 kilós férfiak versenyében a 27 éves Tom Reed megszerezte Nagy-Britannia első Grand Prix-győzelmét, amikor a döntőben egyetlen jukóval legyőzte a nála egy évvel idősebb argentin Emmanuel Lucentit.
A nehézsúlyúak között a dél-koreai Kim Szu-Van az orosz Renat Szajdovot győzte le a döntőben.
A Csernoviczki Éva révén egy aranyat, Karakas Hedvig és Ungvári Miklós révén pedig két ezüstöt nyerő magyar csapatból senki nem lépett tatamira a hétvégi verseny második napján.