Egy magyar arany és két ezüst a miami cselgáncs Grand Prix-n

Sport

Kiválóan szerepeltek a magyarok a floridai Miamiban rendezett, százezer dollár – vagyis 22 millió forint összdíjazású amerikai cselgáncs Grand Prix-n, egy arany és két ezüstérmet szereztek az első versenynapon, szombaton, és ezzel egyelőre vezetik az éremtáblázatot.

A férfiak 66 kilós kategóriájában a magyar Zámbori Bence az első körben búcsúzott, az orosz házidöntőt Abdula Abdulzsalilov nyerte Jakub Samilov ellen.

A 73 kilogrammos férfiak versenyében a tavaly a 66 kilósok között olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós egészen a döntőig menetelt, ott azonban hiába vezetett, végül ipponnal alulmaradt a néhány órával korábban az öccsét, Attilát is legyőző belga Dirk Van Tichelt ellen.

A nőknél a 63 kilogrammosok között Clarisse Agbegnenou megőrizte idei veretlenségét, a húszéves Európa bajnok francia versenyző a japán Tanaka Mikit verte a döntőben. Itt magyar induló nem volt.

A 48 kilósoknál az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes Csernovicszki Éva egész nap magabiztosan versenyzett, ecuadori, orosz és argentin ellenfeleit nagy arányban legyőzve került a fináléba, ahol a brazil Nathalia Brigidát verte nagy küzdelemben, és lett másodszor is Grand Prix-győztes.

Az 57 kilósok versenyében Karakas Hedvig nyert ezüstérmet, a döntőig nagyon magabiztosan jutott el, de ott az amerikai Marti Malloy karfeszítéssel legyőzte őt.

A vsaárnapi versenynapon már nem lép magyar versenyző a tatamira.