Downhill családi győzelem

Testvérpár kerékpáron: az idei Mountainbike világkupa első downhill futamát az Atherton-testvérek nyerték. Rachel Atherton Manon Carpentert és Emmeline Rago-t győzte le, testvére Gee Atherton pedig Brook MacDonaldot és Steve Smith-t utasította maga mögé a skóciai Fort William-ben, vasárnap. Rachel Atherton a második helyezett Carpentert 10 másodperces különbséggel verte.

A Fort William-i pálya egyike a sportág legismertebb és legnehezebb terepeinek. A versenyzők öt perc körüli idő alatt mennek rajta végig. A sziklás felső szakasz kivételes technikai tudást igényel, az alsó, gyorsabb részen pedig az állóképesség és a fizikum dönt.

A férfiak mezőnyében nem volt egyértelmű, ki lesz a favorit: a 2011-es világbajnok, Danny Hart például Athertonénál jobb idővel kvalifikálta magát.

A végeredmény mégis családi bravúr lett: házi bajnokság, az Atherton tesvérekkel a dobogó legfelső fokán.