Nadal - Ferrer döntő a Roland Garroson

Sport

Spanyol házidöntő lesz a francia nyílt nemzetközi teniszbajnokság férfi egyes döntőjében.

A Roland Garros első elődöntőjében
Rafael Nadal közel 5 órás csatában gyűrte le tavalyi döntőbeli ellenfelét, Novak Djokovicsot.
A Párizsban hétszeres győztes Nadal a játszmákat tekintve kétszer is vezetett, a szerb világelső azonban mindkétszer egyenlített. A majdnem másfél órás döntő szettet végül Nadal 9-7-re nyerte, így megvédheti címét a Roland Garroson.
Nadal ellenfele a fináléban David Ferrer lesz. A torna negyedik kiemeltje rendkívül simán, három játszmában lerendezte a Joe-Wilfried Tsonga elleni elődöntőt. A hatodikként rangsorolt francia csak a második szettben tudta megszorítani ellenfelét, aki 6-1, 7-6, 6-2-re győzött. A 31 éves Ferrer pályafutása első Grand Slam döntőjére készülhet.