Djokovics a második körben

Sport

Nehéz győzelemmel kezdte szereplését Novak Djokovics a Roland Garros teniszversenyen. A szerb világelső három játszmában, 2 óra 13 perc alatt győzött a belga David Goffin ellen.

A játszmaarány és a mérkőzésidő ugyan nem támasztja alá, de Djokovics győzelme nem volt sima. A világranglistán ötvennyolcadik Goffin az első szett rövidítésében 4-3-ra vezetett, Djokovics azonban – még időben eszmélve – fordított és behúzta a játszmát. A folytatás sem volt sokkal egyszerűbb, főleg azért, mert Goffin az alapvonalról nagyszerűen játszott. A szerencsés vesztesként tavaly egészen a negyedik fordulóig menetelő 22 éves belga a második szett végjátékában is jobban állt, Djokovics viszont az utolsó 13 labdamenetből tízet megnyert, amivel hozta ezt a játszmát, majd a mérkőzést is. Djokovics a következő körben az argentín Guido Pellával mérkőzik.
A hölgyeknél egy korábbi világelső lépett salakra. A szintén szerb Jelena Jankovics 6-4, 7-6-ra győzött a szlovák Daniela Hantuchova ellen.