Nadal, Sarapova: továbbjutottak a címvédők a Roland Garroson

Sport

Megküzdött a továbbjutásért a címvédő, harmadik helyen kiemelt, hétszeres Roland Garros-győztes spanyol Rafael Nadal a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában a német Daniel Brands ellen. Az első játszmát Nadal 4-6-ra elvesztette, a másodikban pedig 3-0-ra is vezetett a német, de aztán 7-6, 6-4, 6-3-mal fordított az esélyesebb spanyol.
Ugyancsak továbbment a francia Gael Monfils, aki az ötödik helyen rangsorolt cseh Tomás Berdychet búcsúztatta 7-6, 6-4, 6-7, 6-7, 7-5-re. Ugyancsak nyert a hatodikként kiemelt szintén francia Jo-Wilfried Tsonga a szlovén Aljaž Bedene ellen.A mindössze 18 éves, máris csodagyereknek kikiáltott ausztrál Nick Kyrgios pedig a cseh Radek Stepaneket vert három 7-6-os szettben.
Továbbment a női egyes címvédője, az idén a második helyen kiemelt Marija Sarapova is, a tajvani Szu-Vej Hszijének esélye sem volt az orosz ellen, két sima szettben, 6-2, 6-1-gyel búcsúzott.
A nőknél a kiemeltek esélyeshez méltóan hozták a mérkőzéseket. A negyedik helyen rangsorolt lengyel Radwanska az izraeli Shahar Peert verte 6-1, 6-1-re. A hatodik kiemelt kínai Na Li a spanyol Anabel Medina Garrigues ellen nyert 6-3, 6-4-re, a tizedik dán Wozniacki pedig a brit Laura Robsont verte ki két sima szettben, 6-3, 6-2-re. Czink Melindát a 2010-es győztes olasz Francesca Schiavone győzte le 6-0, 7-6-ra.