Svéd arany a jégkorong-világbajnokságon

A társrendező Svédország nyerte a jégkorong-világbajnokságot. Meglepetésre Svájc szerezte meg a vezetést a döntőben, azonban a svédek egy lesipuskás góllal egyenlítettek, majd fordítottak is már az első harmadban.

A harmadik harmad közepéig kellett várni az újabb találatig, ezt egy nagy védelmi hiba után a svédek ütötték. A hajrában aztán a kissé összeroppanó Svájc még két gólt kapott. Svédország így 5-1-re nyerte meg a döntőt, és hét év után lett ismét világbajnok, összességében pedig kilencedik alkalommal.

Svájc ezüstérme a torna nagy meglepetése, csapatuk 1935 óta most jutott először vb-döntőbe.

A világbajnokság másik házigazdája, Finnország a bronzéremért küzdött az Egyesült Államok ellen. Az amerikaiak kettő-nullra elhúztak az első harmadban. A finnek a harmadik harmadban kiegyenlítettek, 2-2 lett